Kamera filmowa

W czwartek 29 października poznamy zwycięzców konkursu filmowego „Warmia i Mazury – nasza Mała Ojczyzna zmienia się dzięki Unii Europejskiej”. Wśród laureatów znalazły się drużyny z Elbląga, Olsztyna i Zalesia. Młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Warmii i Mazur kręciła filmy obrazujące zmiany, jakie zaszły w ich najbliższym otoczeniu dzięki unijnym funduszom. Nagrody wręczy marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Konkurs zorganizowano w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast „Open Days 2015”. W wydarzenie zaangażowany jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn.

Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do czynnego zainteresowania tematyką Unii Europejskiej, skierowanie uwagi na zmiany, które zaszły w ich najbliższym otoczeniu dzięki funduszom UE, popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych i ich roli w procesie rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego.

W tym roku komisja konkursowa do grona ścisłych finalistów wybrała filmy (kolejność alfabetyczna):

- „Elbląg – miasto codziennych zmian” – przygotowany przez Jakuba Kosobudzkiego (IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Elblągu), Bartłomieja Michalczyka (IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Elblągu) i Kacpra Stankiewicza (Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu) pod kierunkiem Anny Bazylczuk,

https://www.youtube.com/watch?v=C6MhN4oRVs0 

- „Elbląg nasze miasto w Unii Europejskiej” – przygotowany przez Marcina Ochnika (Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu) i Michała Wójtowicza (Liceum Ogólnokształcące Nr 1) pod kierunkiem Honoraty Danowskiej,

https://www.youtube.com/watch?v=AMd7WxBuvCc 

- „Unia – nowy początek” – przygotowany przez Aleksandrę Jankowską, Klaudię Ochnik, Ewelinę Kowzan ze świetlicy wiejskiej w Zalesiu pod kierunkiem Teresy Rutyny,

https://www.youtube.com/watch?v=Flyol2mTQFY 

- „Zmiana na lepsze z Unią Europejską” – przygotowany przez uczniów Społecznego Gimnazjum 101 w Olsztynie: Ignacego Błotniaka, Łukasza Antoszewskiego i Jakuba Dębowskiego pod kierunkiem Urszuli Młodzianowskiej.

https://www.youtube.com/watch?v=toaOnFsC-Kg 

Wręczenie nagród wraz z prezentacją nagrodzonych filmów odbędzie się w czwartek 29 października o godz. 11.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych przy ul. Parkowej 1 w Olsztynie. Wtedy też ujawnimy, które miejsca na podium zajęli poszczególni laureaci.