Ilustracja do tekstu

Trzydniowa wizyta studyjna uczennic z elbląskiego II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II rozpocznie się w środę (9 września 2015 roku). Wyjazd jest nagrodą w konkursie „Ja-obywatel Unii Europejskiej”, w którym trzyosobowy zespół miał za zadanie nakręcić krótki film promujący UE.

Dokument przygotowany przez Monikę Oleszczuk, Weronikę Przygodę oraz Marlenę Tomczyk, pod okiem ich nauczyciela Marka Nowosada, nie tylko promuje wartości UE i zachęca do kształtowania społeczeństwa obywatelskiego, ale wyróżnia się ponadto pomysłowością oraz uniwersalnością przekazu. Teraz laureatki będą miały okazję osobiście zwiedzić stolicę Unii Europejskiej.

Wizytę w Brukseli młodzież rozpocznie od spotkania w Radzie UE oraz w Domu Polski Wschodniej. Program przewiduje również zwiedzanie Parlamentu Europejskiego, Komitetu Regionów oraz spotkania z przedstawicielami polskich placówek dyplomatycznych w Brukseli.

Partnerem samorządu województwa w tegorocznej edycji konkursu jest Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zobacz również:
http://archiwalnyportal.warmia.mazury.pl/wladze-wojewodztwa/4506-obywatele-unii-europejskiej-z-wizyta-u-marszalka