Spotkanie z władzami województwaPrzedstawiciele Żupanii Splicko-Dalmatyńskiej odwiedzili od 13 do 17 września województwo warmińsko-mazurskie. Była to oficjalna rewizyta po podróży, jaką do tego południowego regionu Chorwacji odbyli w sierpniu przedstawiciele samorządu Warmii i Mazur. Podpisana została wówczas umowa o współpracy międzyregionalnej, co było następstwem zobowiązań podjętych w liście intencyjnym sygnowanym rok temu przez szefów obu regionów.

Poza oficjalnymi rozmowami z marszałkiem Jackiem Protasem na temat dalszej współpracy międzyregionalnej goście mieli okazję wziąć udział w Festynie „Dziedzictwo Kulinarne Warmia, Mazury, Powiśle”, organizowanym w miniony weekend w Olsztynie przez samorząd województwa.
 
W programie była też wizyta studyjna w regionie i zwiedzanie jego najpiękniejszych zakątków. Gościom szczególnie podobały się polodowcowe krajobrazy Pojezierza Mrągowskiego i zielone wzgórza południowej Warmii, bardzo różne od rodzinnych pejzaży Dalmacji. Z zainteresowaniem zwiedzili m.in. zamek biskupów w Lidzbarku Warmińskim, skansen w Olsztynku i bazyliki w Gietrzwałdzie oraz Świętej Lipce. Próbowali też regionalnych specjalności w lokalach, należących do członków Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.

Wizyta delegacji z ChorwacjiWizyta delegacji z ChorwacjiWizyta delegacji z ChorwacjiWizyta delegacji z ChorwacjiWizyta delegacji z ChorwacjiWizyta delegacji z ChorwacjiWizyta delegacji z ChorwacjiWizyta delegacji z ChorwacjiWizyta delegacji z ChorwacjiWizyta delegacji z ChorwacjiWizyta delegacji z Chorwacji