Artykuły z kategorii

Staż we Francji

Polsko-francuskie stowarzyszenie z Saint-Brieuc (Bretania, Côtes d'Armor) zajmujące się koordynacją i wsparciem projektów realizowanych pomiędzy partnerami (organizacjami pozarządowymi, szkołami, instytucjami kultury, związkami sportowymi itp.) z województwa warmińsko-mazurskiego i departamentu Côtes d'Armor poszukuje osób w wieku 18-25 lat, znających język francuski, na 8-miesięczny staż we Francji.

Pobyt w bretońskim, nadmorskim Saint-Brieuc organizowany jest przez Association Côtes d’Armor-Warmie et Mazurie w ramach tzw. service civique volontaire, programu wolontariatu obywatelskiego finansowanego przez francuski rząd dającego możliwość młodym ludziom zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego. Wolontariusz otrzymuje miesięczne wynagrodzenie za pomoc organizacji w jej codziennej działalności w wysokości 550€ miesięcznie. Istnieje również możliwość ubiegania się o dofinansowanie do wynajmowanego mieszkania i transportu miejskiego w Saint-Brieuc.

Wśród obowiązków znaleźć można m.in: wspieranie partnerów w opracowywaniu projektów współpracy i ich realizacji, pomoc w bieżących kontaktach francuskiego stowarzyszenia z bretońską Polonią, wsparcie działań promocyjnych, wydarzeń kulturalnych i sportowych organizowanych w ramach polsko-francuskiej współpracy regionalnej, przygotowywanie materiałów informacyjnych dla członków stowarzyszenia (biuletyn, administrowanie stroną internetową itp.).

Osoba zainteresowana stażem we Francji musi wykazać się bardzo dobrą znajomością języka francuskiego w mowie i piśmie. Dodatkowe wymagania: znajomość narzędzi informatycznych (podstawowa obsługa stron internetowych; MS Office, szczególnie Word, Excel i Publisher), doświadczenie w tłumaczeniach pisemnych i ustnych, znajomość kultury francuskiej, aktualnych wydarzeń i bieżącej sytuacji we Francji). Association Côtes d’Armor-Warmie et Mazurie zapewnia na miejscu zajęcia pozwalające na doskonalenia umiejętności językowych, szkolenia w zakresie promocji, komunikacji społecznej, międzykulturowości, przygotowywania i zarządzania projektami europejskimi.

Zgłoszenia (życiorys oraz list motywacyjny w języku polskim lub francuskim) wysłać należy do 31 sierpnia 2015 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Dodatkowych informacji udziela Aleksandra Gorzelany-Quérard, koordynatorka i opiekun programu w Association Côtes d'Armor-Warmie et Mazurie po numerem telefonu: +33 2 56 44 62 29.

Na zdjęciu Justyna Jankowska w biurze Association Côtes d’Armor-Warmie et Mazurie w Saint-Brieuc, jej staż w stowarzyszeniu zakończył się w czerwcu 2015 roku.