ksiazkiNa specjalnych zajęciach uczniowie i nauczyciele będą dyskutować o tym, jak zmienia się Polska Wschodnia oraz jak Fundusze Europejskie wpływają na ich życie i region.

W konkursie mogą wziąć udział przedstawiciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województw lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Nauczyciele, którzy zgłoszą się do konkursu, otrzymają od organizatora scenariusz Lekcji o Funduszach Europejskich 2, komiks przeznaczony dla uczniów jako pomoc dydaktyczną oraz nagrody dla uczniów. Treść komiksu zawierać będzie najważniejsze informacje potrzebne do rozwiązania specjalnie przygotowanego dla uczniów zadania. Zadaniem nauczycieli jest przeprowadzenie 45-minutowych zajęć w oparciu o gotowy scenariusz lekcji z wykorzystaniem komiksu. Zadaniem uczniów będzie rozwiązanie pod koniec lekcji specjalnie przygotowanego ćwiczenia znajdującego się w komiksie.
 
Lekcja o Funduszach Europejskich 2 to inicjatywa Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, której celem jest propagowanie wiedzy o Funduszach Europejskich i zrealizowanych dzięki nim projektom, głównie z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Zgłoszenia przyjmowane są do końca czerwca 2012 roku.

Więcej informacji