Artykuły z kategorii

tallin www wikipedia plTrwają Dni Polskie w Tallinie, które zakończą się w sobotę. Wydarzenie jest organizowane przez Ambasadę RP w Estonii. Wśród gości stolicy Estonii jest także delegacja z Warmii i Mazur, na której czele stoi Urszula Pasławska, wicemarszałek województwa.

Impreza, która ma na celu prezentację i promocję regionów polskich, odbywa się w Centrum Handlowym „Solaris”, najpopularniejszym tego typu obiekcie w Tallinie, codziennie odwiedzanym przez kilka tysięcy Estończyków. Oprócz Warmii i Mazur w Tallinie swoje stoiska wystawia także województwo podkarpackie i powiat koniński.
 
Region Warmii i Mazur po raz kolejny ma możliwość promowania za granicą swoich możliwości gospodarczych oraz potencjału kulturalnego i turystycznego. Nie zabraknie stoiska rzemiosła i rękodzieła, przygotowanego przez Muzeum  Budownictwa Ludowego w Olsztynku oraz degustacji regionalnych produktów kulinarnych. Promocję województwa uświetni zespół folklorystyczny Śparogi, który wystąpi na uroczystym zakończeniu Dni Polskich.

fot. www.wikipedia.pl