Artykuły z kategorii

ukraina obozZakończył się polsko-ukraiński obóz edukacyjny zorganizowany dla dzieci z terenów wiejskich z województwa warmińsko-mazurskiego i obwodu rówieńskiego.

 

Uczestnicy wzięli udział w programie edukacyjnym dotyczącym zdrowego stylu życia i bezpieczeństwa na wsi. Uczyli się udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i zachorowaniach. Umiejętności zdobyte podczas kursu zostały potwierdzone certyfikatem (zobacz certyfikat TUTAJ).

 

- Nie boimy się udzielać pomocy, wiemy, że w nagłych przypadkach nie stracimy głowy – powiedziała 13-letnia Liza z Ukrainy, która postanowiła, że w przyszłości chce zostać lekarzem.

 

Obóz udowodnił, że bariera językowa nie jest problemem w udzielaniu pomocy, jak również w nawiązywaniu znajomości i szczerych przyjaźni. Dwa tygodnie spędzone na Warmii i Mazurach sprawiły, że dzieci nie chciały się ze sobą rozstać.

 

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Departament Współpracy Międzynarodowej oraz Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego. Projekt finansowany jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.