Artykuły z kategorii

fot. stockvault.netW lipcu gości na Warmii i Mazurach trupa akrobatyczno-cyrkowa Galapiat, przybyła z partnerskiego departamentu Côtes d’Armor we Francji. Najbliższym przystankiem trzytygodniowego tournee artystów będzie XIV Olsztyńska Trzydniówka Teatralna, która rozpoczyna się 18 lipca.  

 

Tournee w Polsce to podróż zainspirowana polskimi korzeniami Sebastiena Wojdana, akrobaty i założyciela Galapiat. Artyści prezentując swoje spektakle, proponują jednocześnie spotkania oraz warsztaty w celu ożywienia kontaktów z widzami, traktując ich jako aktorów, rozmówców, osoby bogate w doświadczenia, którymi mogą się podzielić.

 

Galapiat podczas tournee występuje z dwoma spektaklami Marathon i Boi. Marathon jest owocem wieloletnich poszukiwań cyrkowych Sebastiana Wojdana. Artysta chciał samodzielnie stanąć na scenie, w bliskim otoczeniu publiczności, zaprezentować swoje siły i słabości. Na scenie obserwujemy szybko następujące po sobie wyczyny akrobatyczne, a efekt wzmagany jest muzyką elektroniczną. W spektaklu Boi w centrum jest człowiek, mrukliwy i wrażliwy, który zabiera nas do swojego świata desek, klocków, konopi i wina.

 

W Olsztynie trupa wystąpi w następujących terminach:

- 18 lipca, godz.18.30 – spektakl Boi; plac za Wydziałem Sztuki UWM (ul. Szrajbera, al. Gelsenkirchen) – wstęp wolny.

- 20 lipca, godz. 22.00 – spektakl Marathon; plac za Wydziałem Sztuki UWM (w razie niepogody Hala Widowiskowo-Sportowa URANIA) – spektakl na zaproszenia, które są do odebrania w Informacji Kulturalnej MOK.

 

Dotychczas Galapiat wystąpiło na X Międzynarodowym Zlocie Miłośników Aniołów w Aniołowie oraz festiwalu Letnie Granie w Szczytnie. Tournee grupy wpisuje się w program partnerskiej współpracy pomiędzy województwem warmińsko-mazurskim a departamentem Côtes d’Armor we Francji. Działania te już od ponad 20 lat wspierają międzykulturową wymianę na różnych płaszczyznach.