Artykuły z kategorii

Małżeństwo z Belgii przemierza rowerem Europę w szczytnym celu. Chcą pomóc chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Wczoraj dotarli na Warmię i Mazury.

 

23 lipca państwo Willy Op de Beck i Lizette Rombouts wyruszyli z belgijskiego Sint-Katelijne-Waver. Zaplanowana trasa obejmuje Niemcy, Polskę, Litwę i Rosję. Maraton zakończy się 14 sierpnia w Sankt Petersburgu. Pierwszym przystankiem w naszym regionie była Nidzica. Z tej okazji przedstawiciele samorządu województwa spotkali się z belgijskimi gośćmi, aby wyrazić uznanie i wsparcie dla tej ważnej inicjatywy oraz wręczyli zestaw upominków promujących województwo. Kolejnymi miastami na trasie rowerowego maratonu będą między innymi Szczytno, Mrągowo, Kętrzyn, Węgorzewo. Rowerzystom towarzyszą dziennikarze belgijskiej telewizji, którzy przygotowują film dokumentalny z tegorocznego FIETSMARATHON.

 

Jest to już ósma edycja charytatywnego maratonu rowerowego. W poprzednich latach belgijskie małżeństwo odwiedziło między innymi Hiszpanię, Portugalię, Włochy, Grecję, Maroko, Szwajcarię, Turcję i Norwegię. Warto zaznaczyć, że tegoroczne rowerowe zmagania wsparł prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Jacques Rogge.

 

Więcej informacji o belgijskiej inicjatywie: www.dcm-fietsmarathon.be