Artykuły z kategorii

sportW najbliższy weekend w Olsztynie klub zapaśniczy K.S. „Budowlani" będzie gościł zaprzyjaźnionych francuskich zapaśników z departamentu Côtes d’Armor (region Bretania). Zawodnicy oprócz zwiedzania miasta mają w planach udział w treningach, a w niedzielę odbędą się otwarte dla publiczności pokazy.

 

Bretania jest regionem, w którym zapasy są bardzo znaną i lubianą dyscypliną sportową. Tegoroczna wizyta francuskich zawodników jest kontynuacją kontaktów nawiązanych w 2012 roku podczas wizyty „Budowlanych” Olsztyn w Côtes d’Armor. Zawodnicy i trener zapasów z Olsztyna zapoznali się wówczas z  tradycyjnymi stylami zapaśniczymi, zwłaszcza z uprawianym w Bretanii stylem Gouren, zbliżonym do judo.

 

W najbliższą niedzielę, 7 lipca, o godz. 16.30 w sali sportowej K.S. „Budowlani” przy ul. Grunwaldzkiej 9 w Olsztynie odbędzie się polsko-francuski pokaz zapaśniczy.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sportową rywalizacją i poznaniem tradycyjnego bretońskiego stylu zapaśniczego na to wyjątkowe spotkanie. Wstęp wolny.

 

Wymiana polskich i francuskich zapaśników realizowana jest w ramach współpracy województwa warmińsko-mazurskiego z Departamentem Côtes d’Armor. W 2011 roku świętowaliśmy 20-lecie polsko-francuskiej współpracy regionalnej. Kontakty sportowe są jednym z priorytetowych obszarów tej współpracy.  

 

K.S. „Budowlani” Olsztyn otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 4 tys. zł z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego  na pokrycie części kosztów związanych z pobytem francuskich zawodników i trenerów w regionie. Środki zostały przyznane w ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań samorządu przez organizacje pozarządowe.