Artykuły z kategorii

Ilustracja do tekstuNa Warmii i Mazurach trwa IV Międzynarodowy Festiwal Radiowo-Telewizyjny „Kalinowe Mosty”, organizowany przez Olsztyński Oddział Związku Ukraińców w Polsce oraz Rówieńską Obwodową Państwową Kompanię Radiowo-Telewizyjną.

 

Wydarzenie odbywa się przy współudziale samorządu województwa pod patronatem marszałka Jacka Protasa i przewodniczącego Rówieńskiej Obwodowej Administracji Państwowej Wasyla Bertasza.

 

- Trzy pierwsze edycje przedsięwzięcia wywołały duże zainteresowanie wśród dziennikarzy, zwłaszcza na Ukrainie i sprzyjały rozwijaniu dobrosąsiedzkich stosunków między obydwoma krajami – mówi marszałek Jacek Protas. - Niemałe znaczenie ma fakt, że dziennikarze z Ukrainy, a także z Białorusi  i Łotwy z bezpośrednich źródeł dowiadują się o przemianach społeczno-gospodarczych w Polsce po jej wejściu do Unii Europejskiej, o sytuacji mniejszości narodowych w Polsce, a zwłaszcza na Warmii i Mazurach, odwiedzają różne instytucje i przedsiębiorstwa w regionie.  

 

W piątek (12 lipca), w drodze do Olsztyna goście odwiedzili Sejm RP i zwiedzili warszawskie Stare Miasto. W sobotę mieli okazję obejrzeć rekonstrukcję Bitwy pod Grunwaldem. W tym tygodniu dziennikarze zwiedzali m.in. Elbląg, Frombork i Malbork, odwiedzili nowoczesny zakład produkcji mebli w Pasłęku, spotkali się z polskimi kolegami w siedzibie Radia Olsztyn oraz TVP Olsztyn.

 

Na festiwal wpłynęło około czterdziestu prac telewizyjnych i prawie trzydzieści prac radiowych. Wyniki konkursy poznamy w piątek.