Katedra we FromborkuJutro (10 lipca) w godzinach wczesnoporannych dwa specjalnie zamówione przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego pociągi przewiozą 1200 stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia do Fromborka.

 

Stypendystów na dworcu we Fromborku o godzinie 11.00 powita marszałek województwa Jacek Protas. O godzinie 12.00 w Archikatedrze Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się msza święta sprawowana przez Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego.

 


Stypendyści zwiedzą miasto, zapoznają się w Muzeum Mikołaja Kopernika z życiem i twórczością tego wielkiego uczonego. Będą mieli także okazję wysłuchać koncertu organowego w Archikatedrze.    

 

Wyjazd młodzieży do Fromborka odbywa się w ramach trwającego od 5 do 18 lipca w Olsztynie obozu integracyjno-formacyjnego. Od dwunastu już lat Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia organizuje letnie obozy w największych miastach naszego kraju. Ich celem jest zapoznanie młodzieży z ofertą wyższych uczelni oraz poznanie historii Polski poprzez poznanie historii najważniejszych miast.