Artykuły z kategorii

Spotkanie w Olsztynie

„Majówka z łukiem i koniem” została wpisana w kalendarz najważniejszych wydarzeń regionalnych z historią w tle. List intencyjny zobowiązujący do cyklicznego organizowania rywalizacji podpisał w poniedziałek 6 lutego marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin i prezes Ośrodka Łucznictwa Konnego Michał Sanczenko.

– Dążymy do tego, żeby Pola Grunwaldzkie przyciągały atrakcjami przez cały rok – mówił marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Wielka bitwa odbywająca się w lipcu zawsze odbija się echem w całej Europie, ale to miejsce ma o wiele większy potencjał wynikający ze znaczenia dla historii Polski. Zasługuje na całoroczne muzeum, szereg imprez promujących dawne rzemiosła oraz dzieje grunwaldzkiego zwycięstwa. Na to rezerwujemy fundusze w budżecie województwa, ale też ubiegamy się o środki centralne w ramach kontraktu terytorialnego.

Organizatorem „Majówki z łukiem i koniem” jest Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, które współpracuje z Ośrodkiem Łucznictwa Konnego AMM Archery. W 2017 roku odbędzie się szósta edycja zawodów. Najlepsi łucznicy z Polski, Malezji, Stanów Zjednoczonych, Iranu, Węgier, Niemiec i Francji będą rywalizować w trzech konkurencjach: koreańskiej, węgierskiej oraz grunwaldzkiej.