Artykuły z kategorii

Spotkanie w Kaliningradzie

W Kaliningradzie odbywa się dzisiaj (15 grudnia 2016 roku) III seminarium „Współpraca gospodarcza Polski z Obwodem Kaliningradzkim – Warmia i Mazury: tradycje i nowe możliwości współpracy” W spotkaniu uczestniczy marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Podczas spotkania zaplanowano podpisanie planu pracy województwa warmińsko- mazurskiego i obwodu kaliningradzkiego na lata 2017-2019 (m.in. w obszarze turystyki). Wzmacnianiu rozwoju społeczno-gospodarczego naszych regionów z pewnością służyć będzie także realizacja wielu cennych projektów transgranicznych realizowanych w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja na lata 2014-2020.

Zaprezentowane zostaną również tematy związane z polsko-kaliningradzką współpracą gospodarczą i perspektywami jej rozwoju. Uczestnicy zapoznają się również z walorami gospodarczymi oraz turystycznymi naszego regionu oraz walorami portu lotniczego Olsztyn-Mazury. W Kaliningradzie nie zabraknie ponadto przedstawicieli lokalnych firm. Po seminarium odbędzie się Polsko-Kaliningradzki Wieczór Biznesu.

Organizatorami wydarzenia są Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie oraz samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.