Artykuły z kategorii

Spotkanie w Olsztynie

W środę 24 sierpnia marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin przyjął delegację z Kraju Związkowego Saksonia-Anhalt – partnera Warmii i Mazur od 2014 roku. Samorządowcy reprezentowali powiat Saale, który współpracuje z powiatem giżyckim. W spotkaniu wzięli udział starostowie z Saale i Giżycka, a także Cornelia Pieper, konsul generalna RFN w Gdańsku.

– Chętnie korzystamy z doświadczeń naszych partnerów z Niemiec i dzielimy się swoimi – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Niezależnie od kraju, samorządowcy prędzej czy później spotykają się z podobnymi problemami, wyzwaniami, i wtedy dobrze jest podpytać o rozwiązania kolegów. Cieszy fakt, że ta współpraca funkcjonuje na każdym szczeblu, czego przykładem jest powiat giżycki i Saale. Jestem przekonany, że połączenie lotnicze Szymany-Berlin zbliży nas jeszcze bardziej!

Rozmawiano również o potencjalnych obszarach dalszego rozwoju współpracy partnerskiej: ochronie środowiska, wymianie młodzieży, współpracy Lokalnych Grup Działania czy kolejnych lokalnych samorządów z obu regionów (nawiązanie współpracy gminy Wydminy z miastem Arendsee).