Artykuły z kategorii

Gala Osobowości Roku 2015

Wyróżnienia zostały wręczone w sobotę (12 marca) podczas gali w Centrum Konferencyjnym na Kortowie

Organizatorem wydarzenia jest Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Galę, w której wzięło udział ponad 300 osób, poprowadzili Henryk Kamiński, Prezes Stowarzyszenia „Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu” i Elżbieta Grad-Cupriak. W kategorii innowacje tytuł zdobyła Jolanta Okuniewska, nauczycielka z olsztyńskiej Szkoły Podstawowej nr 13, która została nominowana do tzw. nauczycielskiego nobla za wybitne osiągnięcia w edukacji dzieci. Osobowością kultury został Włodzimierz Kowalewski, prozaik i scenarzysta, autor zekranizowanych niedawno „Ekscentryków”. W dziedzinie nauki statuetka trafiła do prof. dr hab. inż. Mirosława Krzemieniewskiego z UWM. Sportową osobowością okrzyknięto Krzysztofa Hołowczyca. W kategorii samorządy tytuł przypadł prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi.

Podczas Gali podpisane zostało porozumienie zawarte pomiędzy Stowarzyszeniem Warmińsko–Mazurski Klub Biznesu, a Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, dotyczące wspólnej realizacji priorytetowych zadań, wynikających z przyjętych kierunków rozwoju Warmii i Mazur, w szczególności w zakresie innowacyjności, kształcenia na potrzeby regionu oraz rozwoju podmiotów gospodarczych.

W części artystycznej wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo” Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Grupa Estradowa Flame, Katarzyna Stocka oraz Sara Szymczak z zespołem M.A.B.S.

Laureaci Osobowści Roku 2015 - uzasadnienie