Artykuły z kategorii

Spotkanie z sołtysami w Urzędzie Marszałkowskim

W województwie warmińsko-mazurskim jest prawie 2,4 tys. sołectw.

11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa – z tej okazji marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin zaprosił reprezentację sołtysów, aby za ich pośrednictwem przekazać opiekunom i gospodarzom warmińsko-mazurskich wsi wyrazy uznania za trud, wysiłek i konsekwencję w działaniach na rzecz lokalnych społeczności.

– Byłem wójtem przez cztery kadencje, więc dobrze wiem, że samorządność zaczyna się właśnie na szczeblu sołeckim – mówił marszałek Gustaw Marek Brzezin. – To tam najintensywniej macie Państwo styczność z problemami i potrzebami lokalnych społeczności. Kluczem do sukcesu jest aktywność i zaangażowanie. To Państwo budujecie społeczeństwo obywatelskie. Dzisiaj proszę, abyście kontynuowali dobre praktyki i zachęcali do działania innych.

Podczas spotkania rozmawiano o wędkarstwie, agroturystyce, potrzebie budowy dróg, współpracy z pozostałymi jednostkami samorządu terytorialnego, przede wszystkim o potrzebie współpracy i zrozumienia. Mimo wielu bolączek uczestnicy spotkania zgodnie zachwycali się pięknem pól, jezior, lasów i zagubionych wśród nich miejscowości.

– Przywiązanie do swoich małych ojczyzn, poczucie odpowiedzialności za nie, łączy wszystkich uczestników dzisiejszego spotkania – zauważył marszałek Brzezin. – Dziękuję za poświęcony czas i prawdziwie społeczną pracę. Życzę Państwu wytrwałości i gromady przyjaciół, bo w pojedynkę trudno jest cokolwiek zdziałać.