Artykuły z kategorii

Ilustracja do tekstu

W piątek 19 lutego ruszają konsultacje społeczne dokumentu zawierającego pomysły samorządu województwa na rozwój jednej z inteligentnych specjalizacji regionu – produkcji żywności wysokiej jakości.

- 26 tysięcy mikro, małych i średnich gospodarstw na Warmii i Mazurach produkuje żywność na bazie własnych surowców, a co jedenaste polskie gospodarstwo ekologiczne znajduje się właśnie w naszym regionie – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – To mocna strona województwa. Chcemy ją nadal rozwijać, dlatego przygotowaliśmy specjalny program dla tego sektora. Zachęcam do wyrażenia opinii na jego temat.

„Program rozwoju żywności tradycyjnej, regionalnej, naturalnej wysokiej jakości na Warmii i Mazurach w latach 2016-2020” jest skierowany do mieszkańców województwa, samorządów lokalnych, instytucji naukowo-badawczych, szkół, organizacji pozarządowych, izb gospodarczych i rolniczych, przedsiębiorców działających w tym sektorze, rolników, inspekcji.

Podstawę programu stanowi strategia rozwoju województwa, a finansowany będzie m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Konsultacje potrwają do 25 marca 2016 roku. Opinie można składać na piśmie lub drogą mailową na formularzu, który w piątek zostanie zamieszczony na stronie http://bip.warmia.mazury.pl/urzad_marszalkowski/ w zakładce Konsultacje społeczne/Zaproszenia do konsultacji. Odbędzie się również spotkanie konsultacyjne 9 marca o godz. 11.00 w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego.

Formularz konsultacji programu

Program rozwoju żywności