Otwarcie pierwszego odcinka

Oddany do użytku odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo zlokalizowany jest w powiecie węgorzewskim i ma 28 km długości. W uroczystościach otwarcia uczestniczyli m.in Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz Anna Wasilewska z zarządu województwa. 

Trasa wiedzie m.in. przez nową kładkę nad Węgorapą i jest wyposażona w trzy Miejsca Obsługi Rowerzystów, gdzie można schronić się przed deszczem i odpocząć. Jest to pierwszy fragment trasy, która w naszym regionie będzie liczyła blisko 400 km, a na terenie pięciu województw Polski Wschodniej – 2 tys. km. Do dyspozycji cyklistów podróżujących po Warmii i Mazurach będzie również 40 MOR-ów i ponad 300 stojaków rowerowych.

Na Warmii i Mazurach na budowę trasy Green Velo przeznaczono 89 mln zł, a całość będzie kosztowała ok. 300 mln zł. Środki pochodzą głównie z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Przetargi na wszystkie warmińsko-mazurskie odcinki są już rozstrzygnięte, a kolejne gotowe do użytku fragmenty znajdują się w gminach: Milejewo, Lelkowo, Płoskinia i Sępopol.

Więcej informacji o projekcie na stronie http://greenvelo.pl