Artykuły z kategorii

Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim

Spotkanie odbyło się dzisiaj (19 maja) w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Nagrody z rąk Gustawa Marka Brzezina, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, odebrali licealiści z Elbląga i Pisza, którzy zajęli odpowiednio I i II miejsce w konkursie „Ja – Obywatel Unii Europejskiej”.

W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyły uczennice III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Elblągu – Monika Oleszczuk, Weronika Przygoda i Marlena Tomczyk, które za zajęcie I miejsca wyjadą do Brukseli. Laureaci II nagrody z Zespołu Szkół Ogólnokształcących I Liceum Ogólnokształcącego im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu – Kacper Jermacz, Alicja Kozicka i Michał Krom otrzymali sprzęt sportowy. Uczniom towarzyszyli ich wychowawcy.

Tegoroczną, trzecią edycję konkursu samorząd województwa zorganizował wspólnie z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Konkurs skierowany był do uczniów I i II klas szkół ponadgimnazjalnych. Trzyosobowy zespół miał za zadanie przygotować krótki film promujący wiedzę o UE oraz zachęcający do kształtowania społeczeństwa obywatelskiego w UE.