Artykuły z kategorii

Ilustracja do tekstu Ponad 110 tys. złotych przekaże w tym roku samorząd województwa na fundusz wsparcia policji. Taką decyzję podjął podczas ostatniego posiedzenia zarząd województwa warmińsko-mazurskiego. 

 

Choć nie mamy obowiązku przekazywania środków na działalność policji, co roku staramy się zagospodarować w budżecie województwa odpowiednią sumę na ten cel – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin – Bezpieczeństwo to przecież nasz wspólny interes. Badania i statytyki, zaprezentowane choćby wczoraj podczas sesji sejmiku województwa, pokazują że mieszkańcy i turyści odwiedzający nasz region dobrze oceniają pracę policji i w naszym regionie czują się bezpiecznie.

 


Środki zostaną przeznaczone na wyposażenie w niezbędny sprzęt systemu monitoringu Wojewódzkiego Stanowiska Kierowania oraz zakupienie wyposażenia stacji obsługi pojazdów. Inwestycje wpłyną na poprawę zarządzania bezpieczeństwem w regionie i usprawnią wykrzystanie floty samochodów policyjnych. Około 40 tys. zł pokryje tzw. bieżące wydatki policji realizowane przez garnizon warmińsko-mazurskiej Policji.