Artykuły z kategorii

Kolejny fragment drogi nr 527 doczeka się modernizacji. Po oddanym latem odcinku Rychliki-Jelonki przyszła kolej na odcinek Rychliki-Kwietniewo. Koszt prac szacowany jest na 13,6 mln zł, a większość funduszy ma pochodzić z oszczędności w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia-Mazury na lata 2007-2013. Porozumienie w sprawie wspólnego finansowania inwestycji podpisano dziś w Urzędzie Marszałkowskim.

 

- Jeżeli samorządy chcą współpracować może to przynieść świetne efekty, czego przykładem jest nasze porozumienie - powiedział podczas spotkania marszałek Gustaw Marek Brzezin - Choć gmina Rychliki nie należy do finansowych krezusów pozytywnie zareagowała na propozycję dołożenia się do wkładu własnego. Dzięki temu możemy kontynuować przebudowę drogi nr 527.

 


Oddany we wrześniu 2014 roku 8-kilometrowy odcinek kosztował 30 mln zł. Tym razem drogowcy poprawią 5 km trasy. Powstanie nowy parking w Kwietniewie, zatoki autobusowe i ponad 5 km chodników i ciągów rowerowych. Koszt prac wynieść ma około 13,6 mln zł, z czego 0,7 mln zł przekaże samorząd województwa, a 1 mln zł gmina Rychliki.


- Bez wcześniej przygotowanego projektu nie moglibyśmy tak szybko zająć się przebudową tej drogi, stąd duże podziękowania należą się dyrektorowi i pracownikom naszego Zarządu Dróg Wojewódzkich – zaznaczyła podczas spotkania wicemarszałek Wioletta Śląska-Zyśk, odpowiedzialna w zarządzie województwa za infrastrukturę.


Prace mają rozpocząć się w maju i potrwać do końca września tego roku. Obecnie rozpatrywany jest wniosek o środki unijne na inwestycję.


- Czasu na przeprowadzenie robót i rozliczenie projektu unijnego nie mamy zbyt wiele, dlatego zdecydowaliśmy się w tym momencie na przebudowę 5-kilometrowego odcinka wraz z potrzebną infrastrukturą – podkreślił dyrektor ZDW w Olsztynie Waldemar Królikowski.


Przebudowa ostatniego odcinka drogi nr 527 w granicach województwa warmińsko-mazurskiego (Kwietniewo-gr. Województwa) przewidziana jest na lata 2015-2020 i będzie uzależniona od dostępności środków w budżecie województwa oraz puli środków unijnych.

 

IMG 8308IMG 8309IMG 8310IMG 8311IMG 8312IMG 8313IMG 8318IMG 8320