karta duzej rodzinyMarszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał pierwsze porozumienia z partnerami wspierającymi projekt „Warmia i Mazury dla Dużej Rodziny”, odpowiedzi samorządu województwa na inicjatywę Prezydenta RP „Dobry Klimat Dla Rodziny”. Dziś w urzędzie gościli przedstawiciele instytucji kultury, ale lista partnerów jest otwarta i można przyłączyć się do inicjatywy.

 

Pierwsze na listę podmiotów wspierających rodziny wielodzietnie wpisały się: Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie i jego oddziały, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatr im. Aleksandra Seweruka w Elblągu, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku, Centrum Polsko-Francuskie Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie. Na podpis czekają porozumienia z Filharmonią Warmińsko-Mazurską im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid“ w Elblągu oraz Wojewódzkim Szpitalem Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce. W tych placówkach członkowie dużych rodzin mogą na przykład kupić tańszy bilet wstępu, dostać rabat na kurs językowy lub otrzymać darmową kartę biblioteczną.

 

Celem projektu jest stworzenie katalogu miejsc przyjaznych rodzinom wielodzietnym – placówek, instytucji, firm wspierających rodziny poprzez oferowane usługi, produkty czy artykuły. Każdy partner przygotowuje specjalną ofertę dla rodzin legitymujących się Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny, a w materiałach reklamowych oraz informacyjnych umieszcza logo projektu.

 

Jak przystąpić do projektu?
1.    Zapoznaj się z projektem „Warmia i Mazury Dla Dużej Rodziny” (plik do pobrania - projekt).
2.    Określ, jakiego rodzaju zniżki, ulgi bądź inne korzyści twoja firma czy instytucja może zaoferować rodzinom wielodzietnym.
3.    Wypełnij zamieszczony formularz zgłoszenia (plik do pobrania - formularz) i wyślij go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przynieś/wyślij do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej (ul. Głowackiego 17, 10-449 Olsztyn, p.2A).
4.    Po weryfikacji formularza uzgodnione zostaną z twoją jednostką szczegółowe warunki współpracy.
5.    Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego podpisze z twoją jednostką porozumienie określające zasady współpracy.

 

Na pytania potencjalnych partnerów odpowiedzą pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, z którymi można skontaktować się, dzwoniąc pod numer 89 521 95 24/23 albo pisząc maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Wszelkie aktualne informacje o partnerach projektu będą dostępne na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego, w zakładce „polityka społeczna“.

 

Pobierz:

 

- treść projektu

 

- formularz aplikacyjny