Artykuły z kategorii

Elbląg W piątek 16 stycznia odbędzie się konferencja naukowa „Elbląg miasto nowej Hanzy. Rozwój gospodarczy Elbląga na drodze innowacyjnych inwestycji w infrastrukturę portu morskiego i lotniska”. W wydarzeniu weźmie udział marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

 

W programie konferencji zaplanowano m.in. referaty: dyrektora Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie profesora Stanisława Achremczyka, doktora Edwarda Jaremczuka z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, dyrektora Spółki Zarząd Portu Morskiego Arkadiusza Zglińskiego.

 

Konferencja ma zachęcić do dyskusji nad rozwojem gospodarczym Elbląga związanym z rozwojem portu morskiego, ale też z wykorzystaniem elbląskiego lotniska.

 

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w siedzibie Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej przy ulicy Lotniczej 2 w Elblągu.

 

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin tego samego dnia o godz. 17 otworzy wystawę „Prusowie - życie i kultura mieszkańców średniowiecznej Pomezanii w XII-XV wieku. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum w Ostródzie (ul. Mickiewicza 2).