Artykuły z kategorii

pilka nozna www freedigitalphotos netZakończyła się modernizacja kolejnego obiektu sportowego na Warmii i Mazurach. Przy wsparciu środków z Wojewódzkiego Programu Rozwoju Bazy Sportowej przebudowano stadion lekkoatletyczny w Ełku. Inwestycję prowadzoną przez powiat ełcki otworzy marszałek województwa Jacek Protas oraz starosta Krzysztof Piłat.

Obiekt lekkoatletyczny wraz z murawą piłkarską i wielofunkcyjnymi boiskami to w ostatnich latach drugi zmodernizowany stadion w Ełku. W 2010 roku oddany został stadion miejski.
 
Lekkoatleci będą szlifować formę na nowej bieżni oraz skoczniach do skoku o tyczce i wzwyż. Przygotowano także stanowiska do rzutu dyskiem, młotem oraz pchnięcia kulą. Obiekt służyć będzie także sympatykom sportów zespołowych m.in. koszykówki, piłki ręcznej i siatkówki. W ramach projektu powstały również pełnowymiarowe boisko piłkarskie oraz korty tenisowe.

Przebudowa obiektu pochłonęła ponad 5,5 mln zł, z czego blisko milion złotych to wsparcie w ramach Wojewódzkiego Programu Rozwoju Bazy Sportowej.

Oficjalne otwarcie stadionu rozpocznie się jutro (czwartek) o godz. 13:30 przy Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku.
 
fot. www.freedigitalphotos.net