zdjęcie jest ilustracją do tekstuDrogowcy z Zarządu Dróg Wojewódzkich oddadzą dziś (8 września) oficjalnie kolejny odcinek południowo-zachodniego szlaku dróg wojewódzkich. Modernizacja trasy z Iławy do Sampławy kosztowała ponad 36 mln zł. Inwestycja jest elementem większego frontu robót na trasach wojewódzkich współfinansowanego ze środków unijnych.

 

Od kilku tygodni kierowcy mogą korzystać z odnowionego odcinka drogi Lubawa-Lidzbark. Prace na kolejnych trasach (Nidzica-Działdowo, Iława-Susz) zakończą się do końca roku. Prócz nowego asfaltu wykonawca przebudował trzy skrzyżowania oraz ponad 8 km chodników. Dla poprawy bezpieczeństwa powstało też 14 zatok autobusowy.

 

W oficjalnym otwarciu drogi wezmą udział marszałek województwa Jacek Protas oraz Witold Wróblewski, odpowiedzialny w zarządzie województwa za infrastrukturę drogową, władze powiatu iławskiego, miasta oraz okolicznych gmin. Krótka uroczystość rozpocznie się o godz. 13:00 w Iławie przy skrzyżowaniu ulic Lubawskiej (DW 536) i Słonecznej (obok stacji „Bliska”).