Artykuły z kategorii

Most obrotowy w Giżycku

W Giżycku mają taką tradycję, że w śmigus-dyngus zamiast oblewać się wodą, sami do niej wskakują.

Dlatego 17 kwietnia 2017 roku już po raz 26. miłośnicy tego niecodziennego sportu będą skakać do wody z mostów na Kanale Łuczańskim. Kto się do nich nie przyłączy, może chociaż popatrzeć.

Podczas imprezy pod nazwą Nurkowy Śmigus-Dyngus śmiałkowie będą wykonywali widowiskowe skoki z mostów kolejowego i obrotowego. Wśród uczestników tej z lekka ekstremalnej zabawy prym zwykle wiodą ci, którzy na co dzień zawodowo czy hobbystycznie obcują z wodą: nurkowie, ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, strażacy i żeglarze. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączyli do nich także inni chętni.

Zapisy do udziału w imprezie przyjmowane są przez jej koordynatora drogą mailową (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub SMS-ową (tel. 502-637-827). Dla pierwszych trzydziestu uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe koszulki. Oprócz dokonania zgłoszenia oraz zabrania ze sobą dobrego humoru, każdy skoczek powinien dysponować odpowiednim strojem (pianką). Dodatkowo dobrze widziane będą też barwne i fantazyjne przebrania.

Kto jeszcze nie dojrzał do decyzji, aby poskakać z mostów, niech przybędzie na brzeg kanału, aby podziwiać i dopingować śmiałków. Liczna i pełna entuzjazmu publiczność bez wątpienia będzie ich mobilizowała do czynu. Początek imprezy zaplanowano na godz. 11. Skoczkowie spotkają się wcześniej, o godz. 10.30, przy rondzie Balona.

Organizatorem oryginalnej imprezy jest Klub Płetwonurków „Płetwal”.

Więcej informacji o atrakcjach turystycznych w regionie na mazury.travel