Artykuły z kategorii

Rozmowy o turystyce w Kaliningradzie

W dniach 07 – 08 kwietnia 2017 roku w Kaliningradzie branża turystyczna Warmii i Mazur uczestniczyła w tradycyjnie odbywającym się wiosennym workshopie.

Region nasz reprezentowało 15 podmiotów, byli to: touroperatorzy, hotelarze, przedstawiciele instytucji i organizacji turystycznych, a także Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Delegacji przewodniczyła Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wioletta Śląska – Zyśk. Wicemarszałek była gościem Konsula Generalnego RP w Kaliningradzie Marcina Nosala. Rozmowa poświęcona była wymianie turystycznej Warmii i Mazur z Obwodem Kaliningradzkim. Wicemarszałek Województwa Wioletta Śląska Zyśk spotkała się również z Andriejem Jermakim Ministrem Kultury i Turystyki Obwodu Kaliningradzkiego. Przedmiotem rozmowy była realizacja działań wynikających z „Programu współpracy w obszarze turystyki pomiędzy Departamentem Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego a Ministerstwem Kultury i Turystyki Obwodu Kaliningradzkiego na lata 2017 – 2019”. Minister Andriej Jermak dużo uwagi poświecił przygotowaniom Obwodu Kaliningradzkiego do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku na terenie Federacji Rosyjskiej. Oprócz tradycyjnych rozmów ,,przy stolikach” wystawcy i goście zaproszeni zostali na degustację produktów regionalnych, którą przygotował Elbląski Klaster Turystyczny. Tego typu spotkania są doskonałą okazją do bezpośrednich rozmów i zawierania umów handlowych. W sobotę 8 kwietnia polska strona miała możliwość uczestnictwa w święcie odbywającym się w Kaliningradzie pn. „Dzień Śledzia”. Organizatorzy przedsięwzięcia zapewnili liczne konkursy, występy zespołów ludowych, wokalno-tanecznych, a także kiermasz wyrobów kulinarnych. Należy nadmienić, że Obwód Kaliningradzki, to kluczowe centrum przetwórstwa rybnego na rynek rosyjski.