Artykuły z kategorii

Targi w Moskwie

W dniach 14 – 16 marca 2017 roku w Moskwie odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych MITT ,,Podróże i turystyka”. W imprezie targowej uczestniczyło ponad 1200 wystawców ze 120 państw. To jedna z pięciu najważniejszych imprez targowych na świecie.

Z bogatą ofertą wizerunkowo-produktową, od dziewięciu lat w ramach wymiany partnerskiej województwo warmińsko-mazurskie jest obecne w Moskwie na stoisku obwodu kaliningradzkiego.

Celem obecności na MITT jest partnerska promocja potencjału turystycznego sąsiadujących ze sobą regionów. Targowa prezentacja jest sposobem zachęcenia turystów ze stolicy i głębi kraju do skorzystania z wypoczynku na terenie obwodu kaliningradzkiego z możliwością wyjazdu na Warmię i Mazury.

W wyjeździe uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a także Elbląskiego Klastra Turystycznego. Delegacji przewodniczył Gustaw Marek Brzezin - marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Był gościem ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego RP w Moskwie Włodzimierza Marciniaka. Rozmowa poświęcona była współpracy obydwu regionów na różnych płaszczyznach życia społeczno-gospodarczego, poszerzenia współpracy gospodarczej i turystycznej o rynek rosyjski.

Marszałek spotkał się również z Iriną Turiną przewodniczącą Rosyjskiej Izby Turystyki i Panem Igorem Czukanowem, przewodniczącym Polskiego Klubu Turystycznego w Moskwie. Przedmiotem rozmowy była wymiana turystyczna pomiędzy Federacją Rosyjską i Polską.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się prezentowana oferta produktów regionalnych: spływ kajakowy rzeką Krutynią, Kanał Elbląski, wypoczynek na obszarze Wielkich Jezior Mazurskich, Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, możliwości żeglugi na akwenie Zalewu Wiślanego/Kaliningradzkiego.

Mieszkańcy Federacji Rosyjskiej są zainteresowani głównie wypoczynkiem aktywnym: kajakowym, żeglarstwem, wędkarstwem, korzystaniem z obiektów SPA & Welless, a także zwiedzaniem miejsc historycznych. Dużo pytań dotyczyło możliwości uzyskania wiz do Polski.