Artykuły z kategorii

Fot. Organizatorzy

„Podania i legendy znad Jezioraka”, a także „Port Poezja. Nie tylko o Stachurze nad Jeziorakiem” – to tytuły dwóch spotkań z cyklu „Porozmawiajmy o Jezioraku”, które jeszcze w listopadzie odbędą się w nowym porcie.

Pierwsze z nich, które odbędzie się 17 listopada 2016 roku, będzie okazją do przybliżenia miejscowych podań i legend. Wśród nich tych najbardziej znanych i związanych z wodami Jezioraka: „Opowieści o królu ryb”, „Smok z Scholtenbergu” i „Zatopiony pałac”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

„Port Poezja. Nie tylko o Stachurze nad Jeziorakiem” to spotkanie poświęcone zostanie twórczości Edwarda Stachury – poety, prozaika i pieśniarza, który w latach ’70 gościł w Iławie i nad Jeziorakiem. Odwiedzał tu swojego przyjaciela – Wiesława Niesiobędzkiego – poetę, historyka i regionalistę, wieloletniego dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie, która przez wiele lat nosiła jego imię.

Wydarzenie zaplanowano na 25 listopada w sali konferencyjnej portu. Początek o godz. 18:00. Wstęp jest wolny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Organizatorem cyklu „Porozmawiajmy o Jezioraku” jest Port Śródlądowy w Iławie.