Artykuły z kategorii

Miasteczko Westernowe Mrongoville

Co robi kowboj, który zsiadł z konia? Oczywiście biegnie.

Każdy, kto chciałby się zmierzyć z trasą najeżoną wyzwaniami rodem z Dzikiego Zachodu, powinien stawić się w sobotę (1 października) w Mrągowie na starcie ekstremalnego Biegu Kowboja.

To pierwsza edycja imprezy, która łączy pasję biegania z zabawą w oryginalnym westernowym klimacie. Na trasie o długości 6 km zaplanowano 30 różnego rodzaju przeszkód. Aby je pokonać, zawodnicy będą musieli dać z siebie wszystko, a czasem także powściągnąć ducha rywalizacji i współpracować ze sobą. Tylko taka postawa gwarantuje im bowiem dotarcie do mety.

Trasę wytyczono wzdłuż koryta rzeki Dajny, wokół i na terenie Miasteczka Westernowego Mrongoville (ul. Młynowa 50). Zawodnicy będą startowali od godz. 10 do 11.30, w czterech falach co pół godziny. Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody, ale każdy, kto pokona dystans, będzie mógł czuć się zwycięzcą.

Zapisy na Bieg Kowboja przyjmowane są drogą elektroniczną. Organizatorzy imprezy to: Stowarzyszenie Klubu Sportowego Kaliniak Team Mrągowo oraz Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie i Urząd Miejski w Mrągowie.

Więcej o atrakcjach turystycznych regionu na portalu mazury.travel

Więcej informacji na Facebooku

Zapisy Bieg Kowboja