Artykuły z kategorii

Ilustracja do tekstu

„Regionalne Święto Miodu” odbędzie się 10 września 2016 roku w Ełckim Centrum Kultury. Tym samym Ełk na jeden dzień stanie się regionalną stolicą miodu i produktów pszczelarskich.

Pszczelarze z całego regionu, w tym członkowie sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmii Mazur Powiśla, zaprezentują miody i szeroką gamę produktów pszczelarskich. Podczas konkursu „Na najlepszy miód” zostaną wybrane najlepsze miody z regionu Warmii, Mazur i Powiśla.

Do zmagań przystąpią również osoby fizyczne z terenu województwa warmińsko – mazurskiego, które przygotują ciasto na bazie miodu i wezmą udział w konkursie „Na najlepsze ciasto z miodem”.

Podczas tego „słodkiego” wydarzenia wyłonione zostaną najlepsze miody w pięciu różnych gatunkach: rzepakowy, lipowy, gryczany, wielokwiatowy oraz odmianowy, a zwieńczeniem zmagań konkursowych będzie wyłonienie najlepszego ciasta z miodem.

Mieszkańcy Ełku oraz turyści będą mieli okazję poszerzyć wiadomości na temat wykorzystania przez człowieka produktów pszczelich, nie tylko do produkcji artykułów żywnościowych, ale przede wszystkim poznać ich właściwości odżywczo- zdrowotne. 

Organizatorem przedsięwzięcia jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz miasto Ełk.