Artykuły z kategorii

Promocja Szlaku Kopernikowskiego podczas Dni Fromborka

Dokładnie 50 lat temu, w 1966 roku, rozpoczęto odbudowę zniszczonego po II wojnie światowej miasteczka Mikołaja Kopernika.

Żeby upamiętnić to wydarzenie, tegoroczne święto miasta połączone zostało z obchodami rocznicy harcerskiej „Operacji 1001 Frombork”.

Z tej okazji, 6 sierpnia na Rynku Miejskim we Fromborku, odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli instruktorzy i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego przed laty zaangażowani w odbudowę.

Podczas tegorocznych Dni Fromborka nie brakowało także atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W katedrze odbył się koncert organowy, którego motywem przewodnim była muzyka filmowa. Natomiast na scenie przy Plaży Miejskiej występowały zespoły i kabarety z okolicy.

Wśród kramów z rękodziełem i z produktami kulinarnymi nie zabrakło stoiska promocyjnego Warmii i Mazur. Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko- Mazurskiego udostępnił na nim materiały promujące atrakcje regionu, m.in. Szlak Kopernikowski przebiegający przez Frombork, miejsce, w którym Mikołaj Kopernik spędził najdłuższy okres swojego życia.