Artykuły z kategorii

Spływ rzeką Krutynią

Uczestników czeka pokonanie od 25 km do 100 km: pieszo, kajakiem i na rowerze, indywidualnie, albo w dwuosobowych zespołach.

Etapem każdej trasy jest bieg na orientację.

Impreza odbędzie się 18 czerwca, ale zgłoszenia przyjmowane są do 14 czerwca. Baza zawodów to Stanica Wodna PTTK w Sorkwitach, gdzie zlokalizowano ich start i metę.

Trasy:

  • Ekstremalna - skrajnie wyczerpująca trasa, którą należy pokonać kajakiem, rowerem i pieszo. Propozycja dla osób, które chcą sprawdzić granice swojej wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
  • Rekreacyjna - doskonały przepis na wakacyjną przygodę na Mazurach, także w parach.To propozycja poznania regionu na rowerze, kajakiem i pieszo! Przygoda łącząca w sobie tajemnicę, emocję i adrenalina
  • Rowerowa - odpowiedź na zew przygody i chęć odkrywania świata na dwóch kółkach. Zawodnik otrzymuje mapę i ma do pokonanie trasę w przepięknej scenerii szlaku kajakowego Krutyni. Tylko determinacja i chęć zwycięstwa doprowadzi go do mety. Idealna propozycja sprawdzenia swoich możliwości w mazurskim terenie
  • Piesza - trasa skierowana do miłośników wędrówek. Pozwala w niebanalny sposób z mapą i kompasem w ręku spędzić aktywnie czas na łonie mazurskiej natury. To również nieszablonowa możliwość sprawdzenia swojej kondycji fizycznej i hartu ducha.

Wszystkie trasy będą zawierać etap – bieg na orientację, podczas którego zadaniem zawodników będzie jak najszybsze przebycie określonego odcinka wyznaczonego punktami kontrolnymi. Którędy uczestnicy rajdu pokonają dystans pomiędzy kolejnymi punktami, zależy tylko od ich sprawności w poruszaniu się w terenie, zmysłu orientacji i strategii.

Więcej informacji o atrakcjach turystycznych na Warmii i Mazurach na stronie internetowej www.mazury.travel (link otwiera nową stronę internetową)

Szczegółowe informacje (link otwiera nową stronę internetową)