Artykuły z kategorii

Lidzbark Warmiński

"Czas na ser” to czwarta edycja Festiwalu Serów Farmerskich i Tradycyjnych, która odbędzie się 4 i 5 czerwca na Warmii i Mazurach.

Głównym celem imprezy jest popularyzacja tradycyjnych wyrobów mleczarskich, przywracanie do kulinarnego życia zapomnianych regionalnych smaków oraz edukacja producentów sera.

Goście będą mogli wziąć udział w warsztatach i wysłuchać prezentacji oraz wykładów, odbywających się w ramach seminarium. Nie zapomniano również o zabawach i konkursach dla najmłodszych w specjalnie przygotowanej dla nich strefie.

Podczas pikniku przewidziano degustacje serów i zupy serowej, a także możliwość zaopatrzenia się w różne rodzaje serów na stoisku kiermaszowym. Nie zabraknie również miejscowych trunków: miodów pitnych, nalewek czy regionalnych piw.

Wystawcy, którzy własnoręcznie wytwarzają swoje produkty, będą rywalizować w kilku kategoriach konkursowych. Oprócz producentów krajowych, znajdą się wśród nich również zagraniczni – z Litwy, Francji, Szwecji i Niemiec. W końcowej klasyfikacji jury oceni zarówno to, jak ser smakuje, pachnie czy wygląda, jak i pomysł na jego recepturę.

Impreza odbędzie się na dziedzińcu hotelu Krasicki, tuż obok zamku biskupów warmińskich.

Więcej informacji o atrakcjach turystycznych na Warmii i Mazurach na stronie internetowej www.mazury.travel