Artykuły z kategorii

Logo Cittaslow

Szukasz pomysłu na spędzenie kolejnego majowego weekendu w nieśpiesznej, rodzinnej atmosferze? A może jesteś ciekawy, jakie atrakcje oferują miasteczka należące do ruchu Cittaslow? W sobotę zapraszamy do Lubawy, która w sobotę 21 maja będzie gospodarzem siódmej edycji Festiwalu Miast Cittaslow.

Miasteczka Cittaslow, a jest ich w Polsce już 24, przygotują specjalne stragany, które od godz. 11:00 staną w Lubawskich Łazienkach – odnowionym parku w centrum miasta. Na kolorowych stoiskach nie zabraknie regionalnych produktów żywnościowych i lokalnych smakołyków.

Miasta zaprezentują także miejscowe rękodzieło, poczynając od drewna po wytwory sztuki koronkarskiej, wyroby z gliny i różnorodną biżuterię. Wydarzeniom towarzyszyć będą występy artystyczne na małej scenie w Łazienkach. Przedstawiciele miast Cittaslow rozegrają mecz piłki nożnej, podczas którego zmierzą się z reprezentacją Lubawy.

Zanim festiwal rozpocznie się na dobre, w lubawskim kinie o godz. 11.00 rozpocznie się konferencja „Cittaslow – marka budująca tożsamość małego miasta”. Festiwal nawiązuje do obchodów 800-lecia Ziemi Lubawskiej, dlatego o dziejach tej historycznej krainy opowie burmistrz Lubawy Maciej Radtke.

O godz. 13.00 nastąpi oficjalne otwarcie festiwalu. Rozstrzygnięte zostaną konkursy na najładniejsze stoisko miast Cittaslow oraz scenariusz lekcji dla uczniów o idei Cittaslow.


Program wydarzenia:
Festiwal Miast Cittaslow
21 maja 2016 roku, Lubawa

11:00 – konferencja „Cittaslow – marka budująca tożsamość małego miasta”
Kino „Pokój“, ul. Kupnera 27, Lubawa

- przywitanie gości przez burmistrza Lubawy Macieja Radtke,
- wystąpienie marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina,
- wystąpienie burmistrza Lubawy „800 lat Ziemi Lubawskiej”,
- uroczyste powołanie Krajowego Komitetu Naukowego Sieci Miast Cittaslow,
- wystąpienie dr Agaty Gruszeckiej-Tieśluk „Cittaslow – marka budująca tożsamość małego miasta”,
- wystąpienie Soni Bombardieri, przedstawicielki prezydenta Cittaslow International,
13:00 – oficjalne otwarcie Festiwalu Miast Cittaslow,
15:00 – mecz piłki nożnej Miast Cittaslow z towarzyszącymi konkursami dla widzów.