Artykuły z kategorii

Targi Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów” w Chorzowie

W miniony weekend (13-15 maja) stoisko Warmii i Mazur promowało nasz region podczas Targów Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”.

Odbywały się one na terenie rozległego Parku Śląskiego w Chorzowie.

Czwarta edycja targów przyciągnęła liczne grono osób zainteresowanych ofertą pobytową i atrakcjami turystycznymi regionów. Podczas imprezy odbywały się występy folklorystyczne, działała również wystawa fotograficzna. Patronat honorowy nad targami objęli m.in.: Polska Organizacja Turystyczna oraz Śląski Odział Polskiej Izby Turystyki.

Na stoisku Warmii i Mazur, które zostało przygotowane wspólnie z Bańsko-Bystrzyckim regionem partnerskim ze Słowacji, prezentowano bogatą ofertę turystyki aktywnej i kulturowej, skierowaną do turystów indywidualnych, w tym rodzin z dziećmi. Mieszkańcy Śląska szczególnie interesowali się turystyką rowerową. Wiele zadawanych przez nich pytań dotyczyło warmińsko-mazurskiego odcinka Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, jego przebiegu oraz dostępnej wokół niego infrastruktury. Turyści tradycyjnie pytali również o szlaki kajakowe oraz lokalizację stanic wodnych i wypożyczalni sprzętu.

Odwiedzający stoisko regionu, mając na względzie plany wyjazdów wakacyjnych, chętnie korzystali z dostępnych materiałów promocyjnych. Ich szczególnym zainteresowaniem cieszyła się publikacja prezentująca atrakcje dla rodzin z dziećmi, a także mapa województwa z przebiegiem szlaków turystycznych. Na uwagę zasługuje fakt, iż wiele osób wykazywało dużą wiedzę na temat Kanału Elbląskiego, pytając o zakończoną modernizację tej drogi wodnej oraz o wznowienie kursów statków wycieczkowych.

Przypadająca w bieżącym roku rocznica związana z postacią Mikołaja Kopernika (500-lecie przybycia do Olsztyna) była okazją do zaprezentowania Szlaku Kopernikowskiego wytyczonego w województwie warmińsko-mazurskim oraz przedstawienia miejsc związanych z życiem i działalnością słynnego astronoma. Mieszkańcy Śląska byli również informowani o nowo powstałym lotnisku regionalnym Olsztyn-Mazury i możliwościami dotarcia do regionu regularnymi rejsami z Krakowa. Na targach nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Miasta Olsztyna, promujących akcję „Nocujesz – Zyskujesz!” oraz ofertę Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”.