Artykuły z kategorii

Fasada Oranżerii w Lidzbarku Warmińskim

Najlepszą renowacją 2015 roku społeczność internetowa okrzyknęła Oranżerię Ignacego Krasickiego.

Inwestycja z Lidzbarka Warmińskiego ma jeszcze szansę w drugiej części konkursu, gdzie jurorami są specjaliści z dziedziny architektury.

Konkurs Fasada Roku organizowany jest od 2007 r. przez firmę Baumit. Od kilku lat odrębny rozdział konkursu piszą internauci. Także w tym roku wcielili się oni w rolę jurorów i spośród blisko 200 zgłoszonych realizacji wyłonili najlepsze fasady 2015 roku. Wśród projektów nagrodzonych specjalnym „Wyróżnieniem Internautów” znalazła się inwestycja z Lidzbarka Warmińskiego.

Teraz do gry wchodzi profesjonalne jury, by podczas zamkniętych obrad wspólnie przeanalizować zakwalifikowane do konkursu projekty i wyłonić najlepsze rozwiązania elewacyjne minionego roku. Nagrodą główną w każdej kategorii jest prestiżowy tytuł Fasady Roku 2015 i 10 tys. zł. Oprócz gratyfikacji finansowych i korzyści wizerunkowych, dodatkowym bonusem dla laureatów będzie prawo startu w międzynarodowej odsłonie plebiscytu – Baumit Life Challenge.

 Patronat honorowy nad 9-tą edycją konkursu Fasada Roku 2015 objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Fundacja Twórców Architektury.