Artykuły z kategorii

Gala w Mikołajkach

Podczas uroczystej gali „Osobowości i Sukcesy Warmii i Mazur 2015 wyróżniony został m.in. Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

W Mikołajkach statuetki odebrały najbardziej charakterystyczne osoby wywodzące się z regionu, które jury wyróżniło w kategorii polityka, sport, film, nauka, kultura, sztuka czy muzyka. Uhonorowani zostali również przedstawiciele firm, które w 2015 roku odniosły największy sukces biznesowy.

Kapituła doceniła działalność Gustawa Marka Brzezina, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego czy prof. Ryszarda Góreckiego, rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Wyróżnienia otrzymali ponadto wywodząca się z Olsztyna aktorka i piosenkarka Izabela Trojanowska oraz Jerzy Bończak – aktor i reżyser teatralny, który w przeszłości pracował w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W kategorii sukces roku statuetki otrzymali przedstawiciele Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, gminy Węgorzewo oraz bezpłatnego magazynu life style’owego „Made In – Warmia&Mazury”.