Artykuły z kategorii

Rzeka wijąca się pośród lasów - szlak Krutyni z lotu ptaka

Gigant branży turystycznej, ogłosił już informację, na którą czekały rzesze podróżników na całym świecie – gdzie wybrać się na wakacje w 2016 r.

Wśród 10 wyróżnionych krajów (w tym dwóch położonych w Europie), do odwiedzenia których namawia turystów Lonely Planet, po raz pierwszy znalazła się Polska.

Eksperci, którzy opracowali listę najciekawszych propozycji turystycznych nadchodzącego roku zdecydowali, że Polska w pełni zasłużyła na nagrodę „Best in Travel 2016”. Pierwszą wskazaną destynacją na mapie naszego kraju jest region Warmii i Mazur:

“Żegluj po wielkich jeziorach Mazurskich. W północno wschodniej Polsce spotkacie nieodkrytą sieć rzek i jezior. Od pierwszych dni wiosny (kiedy pojawią się pączki na drzewach) aż po jesień, żeglarze (miłośnicy wody) próbują swoich sił na jeziorach Śniardwy lub Niegocin – lub podróżują kajakiem malowniczą Krutynią. Miasta Giżycko i Mikołajki – stanowią najelpszą bazę do rozpoczęcia swojej przygody na żaglach, rowerem lub kajakiem.” -

Lonley Planet to głównie wydawnictwo, zajmujące się przede wszystkim edycją przewodników turystycznych. Było jedną z pierwszych oficyn wydawniczych specjalizujących się w wydawaniu przewodników dla turystów o ograniczonych zasobach finansowych, w tym ludzi młodych i studentów.

Specjalna nagroda przyznana Polsce przez Lonely Planet zostanie wręczona podczas uroczystości zorganizowanej w Londynie w dn. 1 listopada 2015 r. W imieniu prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej odbierać ją będzie p. Magdalena Krucz, Wicedyrektor DIM i p. Bogusław Becla, p.o. Dyrektora Zagranicznego Ośrodka POT w Londynie.