Artykuły z kategorii

Ilustracja do tekstu

Seminarium „Jak sprzedać weekend? Trendy w turystyce city break” odbędzie się 20 października 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Tempo rozwoju turystyki City Break w Polsce utrzymuje się na wysokim poziomie. Dzięki zwiększającej się ofercie tego typu wyjazdów turyści zamiast kilkutygodniowych urlopów wybierają kilkudniowe wyjazdy, jako alternatywę dla dłuższego wypoczynku wakacyjnego. Coraz popularniejsze są wyjazdy w tym celu do dużych miast w całym kraju.

Jednym z najbardziej istotnych czynników wpływających na popularność tej formy turystyki w naszym kraju jest obecnie rozwój infrastruktury hotelowej, powstawanie regionalnych portów lotniczych i oferty tanich linii lotniczych. Warto również podkreślić, iż najbardziej natężony ruch turystyki weekendowej przypada na wiosnę i jesień, czyli poza ścisłym sezonem wakacyjnym, co wiąże się także z korzyściami z przedłużenia sezonu turystycznego.

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 października 2015 roku. Organizatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. WIĘCEJ INFORMACJI