Artykuły z kategorii

Logotyp

Okazją do spotkania branży turystycznej są targi TOURISM AND EVENTS EXPO, które wczoraj (8 października 2015 roku) rozpoczęły się w Ostródzie.

Targi to przede wszystkim formuła B2B, gdzie wystawcy mogą zaprezentować swoją ofertę zarówno gościom z Polski, jak i zagranicy. W spotkaniu biorą udział przedstawiciele hoteli z całego kraju, centrów kongresowych, hal sportowo-rekreacyjnych i widowiskowych, muzeów oraz biur promocji miast, regionów i krajów.

Wśród odwiedzających są agencje eventowe, biura podróży organizujące wyjazdy biznesowe i motywacyjne, firmy konferencyjne i szkoleniowe, touroperatorzy z Euroregionu Bałtyk, tj. Danii, Rosji, Litwy, Szwecji, jak również przedstawiciele biur podróży z Holandii, Niemiec, Białorusi, Łotwy, Estonii, Finlandii, Norwegii, Czech czy Słowacji. Nowością jest organizacja profesjonalnej giełdy Hosted Buyers, podczas której wystawcy i odwiedzający mają możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów handlowych na zaaranżowanych spotkaniach.

Dzisiaj (9 października 2015 roku) zaplanowano spotkanie Jacka Protasa, wicemarszałka województwa warmińsko-mazurskiego z przebywającym obecnie w Ostródzie Ivanem Strachonem, wicemarszałkiem z czeskiego kraju Morawsko-Śląskiego. Rozpocznie się o godz. 11. 

Przedstawiciele regionów rozmawiać będą m.in. o wspólnych projektach z Unii Europejskiej, ofercie uzdrowiskowej oraz współpracy z obwodem kaliningradzkim.