Regionalne Święto Miodu 2014

Regionalne Święto Miodu odbędzie się 10 października 2015 roku w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Jest to jedno z ostatnich tegorocznych wydarzeń promujących żywność naturalną w województwie warmińsko-mazurskim.

Pszczelarze z całego regionu, w tym członkowie sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmii Mazur Powiśla, zaprezentują miody i szeroką gamę produktów pszczelarskich podczas konkursu „Na najlepszy miód”. Do konkursu przystąpią również osoby fizyczne z terenu województwa warmińsko – mazurskiego, które zaprezentują ciasto na bazie miodu i wezmą udział w konkursie „Na najlepsze ciasto z miodem”.

Podczas wydarzenia wyłonione zostaną najlepsze miody w pięciu różnych gatunkach: rzepakowy, lipowy, gryczany, wielokwiatowy oraz odmianowy, a zwieńczeniem zmagań konkursowych będzie wyłonienie najlepszego ciasta z miodem. Mieszkańcy Ełku oraz turyści będą mieli również okazję poszerzyć wiadomości na temat wykorzystania przez człowieka produktów pszczelich, nie tylko w postaci artykułów żywnościowych, ale przede wszystkim ich właściwości odżywczo- zdrowotnych.

Imprezie, która rozpocznie się o godz. 12, towarzyszyć będzie kiermasz produktów pszczelarskich oraz występy artystyczne.

Organizatorem wydarzenia jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz miasto Ełk.