Artykuły z kategorii

Jedna z prac

Wszystkie prace tegorocznego konkursu będzie można zobaczyć od 2 do 30 października 2015 roku w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie (ul. Stare Miasto 33).

Na konkurs „Pamiątka regionu Warmii i Mazur”, który zakończył się 30 czerwca 2015 roku, wpłynęło 49 prac twórców z całego kraju.

Laureatami konkursu zostali:
1. Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur, któremu przyznano dwa równorzędne pierwsze miejsca za prace: WaMaKuch – gliniana podkładka pod garnek oraz Nóż do ziół,
2. Eleonora Toś, Kaflarnia Warmińska, której przyznano dwa równorzędne drugie miejsca za prace: Podstawki ceramiczne z możliwością zawieszenia jako dekoru naściennego oraz Warnijski zwónusek,
3. Marlena Czajkowska za zajęcie trzeciego miejsca dla pracy Niezapominajka oraz Pani Eleonora Toś, Kaflarnia Warmińska za zajęcie równorzędnego trzeciego miejsca dla pracy Bandamka a’la czepiec warmiński.

Organizacja wystawy jest końcowym etapem zadania pn. organizacja konkursu „Pamiątka Regionu Warmii i Mazur”, wpisanym w plan pracy Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Prace będzie można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki: od poniedziałku do piątku od 9 do 19, w soboty od 9 do 14. Wstęp jest wolny.