Artykuły z kategorii

Logotyp Cittaslow

W sobotę 4 lipca w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim odbędzie się zebranie członków Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.

Obecnie polska sieć miast Cittaslow liczy 20 miast członkowskich, z czego 15 usytuowanych jest na Warmii i Mazurach. Do grona miast „dobrego życia” pretenduje Lidzbark. Po akceptacji wniosku miasta o przyjęcie do sieci jego dokumenty trafią do Włoch do siedziby Miedzynarodowego Stowarzyszenia „Cittaslow“.

Po zebraniu członków sieci rozpocznie się spotkanie Stowarzyszenia Polskie Miasta Cittaslow, podczas którego gospodarze miast podjąć mają uchwałę w sprawie przyjęcia ponadlokalnego planu rewitalizacji sieci Cittaslow.

Obecnie do sieci należą: Barczewo, Bartoszyce, Biskupiec, Bisztynek, Dobre Miasto, Gołdap, Górowo Iławeckie, Kalety, Lidzbark Warmiński, Lubawa, Murowana Goślina, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Nowy Dwór Gdański, Olsztynek, Pasym, Prudnik, Rejowiec Fabryczny, Reszel oraz Ryn. W najbliższej przyszłości o akces będą się starać także Orneta, Działdowo i Sępopol.