Artykuły z kategorii

Targi w Kaliningradzie Na terenach wystawienniczych BALTIC-EXPO w Kaliningradzie odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne Jantur-Sport, Turystyka, Wypoczynek 2015, które były połączone z wiosennym workshopem.

 

W tegorocznej edycji targów (8-11 kwietnia) uczestniczyło blisko 40 osób z województwa warmińsko-mazurskiego, które reprezentowały ponad 25 podmiotów branży turystycznej (hotelarzy, restauratorów, biura podróży, organizacje turystyczne, a także Elbląski Klaster Turystyczny).

 

Swoją ofertę rekreacyjno – kulturalną z udziałem Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, Całorocznego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego nad Jeziorem Ukiel, a także Aguasfery prezentował również Olsztyn.

 

Goście odwiedzający stoisko byli zainteresowani konkretnymi propozycjami touroperatorów, ofertą SPA & Welness, cennikami usług, miejscami historycznymi, ofertą przemysłu rozrywkowego i rekreacyjnego. Dużo zapytań dotyczyło wypoczynku aktywnego, wypoczynku rodzinnego, młodzieży i grup sportowych.

 

Polscy wystawcy mieli możliwość zaprezentować swoje produkty – ofertę na spotkaniu z udziałem rosyjskich mediów, a także zaproszonych przedstawicieli Konsulatu Generalnego RP i Polskiego Klubu Turystycznego w Kaliningradzie.

 

W ramach targów odbył się wiosenny workshop, który był doskonałą okazją do bezpośrednich rozmów i zawierania umów handlowych z przedstawicielami biur turystycznych obwodu kaliningradzkiego.

 

Tradycyjnie, nie zabrakło akcentów kulinarnych przygotowanych przez Elbląski Klaster Turystyczny i Hotel Bartis z Bartoszyc.Organizatorem wyjazdu była Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna przy wsparciu Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko –Mazurskiego. Organizatorem stoiska narodowego był Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Moskwie.

 

Targi w Kaliningradzie 1Targi w Kaliningradzie 2Targi w Kaliningradzie 4Targi w Kaliningradzie 5Targi w Kaliningradzie 6Targi w Kaliningradzie 7