Artykuły z kategorii

Gołdap Prezentacja Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow odbędzie się 9 maja 2015 roku w Gołdapi. Miasto powiększyło polską sieć Cittaslow w 2013 roku.


W przeszłości podobne spotkania odbywały się już w naszym regionie. Gospodarzami festiwalu były Lidzbark Warmiński, Nowe Miasto Lubawskiej, Olsztynek oraz Ryn.

 


Jest to doskonała okazja do zaprezentowania rosnącego z roku na rok potencjału Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, która zrzesza 15. miejscowości z województwa warmińsko-mazurskiego: Barczewo, Bartoszyce, Biskupiec, Bisztynek, Dobre Miasto, Gołdap, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński, Lubawę, Nidzicę, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Pasym, Reszel i Ryn oraz cztery spoza naszego regionu: Murowana Goślina (Wielkopolska), Kalety (Śląsk), Rejowiec Fabryczny (województwo lubelskie), Nowy Dwór Gdański (Pomorze).

 


Podczas majowego wydarzenia zaprezentują się też zaawansowane w procedurze certyfikacji miasta pretendujące: Prudnik z opolskiego oraz Lidzbark (nad Welem) i Orneta z Warmii i Mazur.


W programie znalazły się m.in. kiermasze wyrobów rzemieślniczych i występy zespołów muzycznych z miasteczek członkowskich Cittaslow, kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej, turniej miast Cittaslow, konkursy z nagrodami. Mieszkańcy Gołdapi oraz zaproszeni goście będą mieli okazję skorzystać z bezpłatnej degustacji potraw, przygotowanej specjalnie na tę okazję przez restauratorów – członków sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle.


Ważną częścią będzie również zaplanowana na sobotę konferencja dotycząca rozwoju idei Cittaslow. Do udziału w niej zaproszeni zostali przedstawiciele władz i Komitetu Naukowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow.


Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele ścisłego Zarządu Stowarzyszenia.
Festiwal Cittaslow organizowany jest w ramach projektu "Cittaslow – sieć miast Warmii Mazur i Powiśla stawiających na dobrą jakość życia" ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.


Organizatorem Festiwalu jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, członek wspierający Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow.

 

Więcej informacji na stronie internetowej http://cittaslowpolska.pl/