Logo "Szlakiem zabytków ciekawej architektury"Celem ogólnopolskiego projektu „Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury” jest promocja turystyki regionalnej oraz pokazanie walorów zabytków w naszym kraju.

 

 

Każdy z internautów może zgłosić zabytkowy pałac lub zamek do konkursu, na autorów najciekawszych wpisów i komentarzy czekają nagrody.

 

 

Na platformie internetowej sprinet.pl zostały już zamieszczone propozycje wartych zobaczenia obiektów z poszczególnych województw. Każdy turysta, miłośnik historii, a także samorządy mogą dodawać kolejne zabytki do listy. Na razie województwo warmińsko-mazurskie reprezentują mosty w Reszlu, a także kościół pw. św. Piotra i Pawła oraz zamek i oranżeria biskupów w Lidzbarku Warmińskim.

 

Takie działanie umożliwia innowacyjna Platforma Sprinet. Jej funkcjonowanie oparte jest na crowdsourcingu, czyli zaangażowaniu całego społeczeństwa. Każdy z użytkowników portalu może zagłosować na wybrany zabytek oraz dodać komentarz związany z pobytem w tym obiekcie. Także obiekt zabytkowy, który zdobędzie największa ilość punktów, będzie mógł zrealizować własny, indywidualny projekt o dowolnej tematyce z wykorzystaniem narzędzia Sprinet.

 

Autorzy najciekawszych wpisów i komentarzy zostaną nagrodzeni, nagrody otrzymają też osoby, które zamieszczą interesujące opisy i zdjęcia pałaców oraz zamków.

 

Projekt „Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury” trwa do 30 czerwca 2015 r.

 

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE