Artykuły z kategorii

Malowane jajka w koszykuRękodzielnicy, twórcy ludowi i osoby zajmujące się dziedzictwem kulinarnym mogą zgłaszać chęć udziału w kiermaszu świątecznym, który odbędzie się 22 marca w Dorym Mieście.

 

 

Termin zapisów upływa 17 marca. Ilość miejsc wystawienniczych jest ograniczona.

 

 

Poznanie lokalnych twórców, możliwość nabycia produktów dalekich od masowej produkcji, a wszystko w świątecznej atmosferze - to pomysł Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście na Jarmark Wielkanocny. Kiermasz odbędzie się 22 marca na Przedmurzu przy ul. Sowińskiego. - Ideą jarmarku jest stworzenie atrakcyjnego miejsca spotkań twórców ogólnie pojętego rękodzieła oraz odbiorców poszukujących niepowtarzalnych ozdób. Zależy nam na umożliwieniu twórcom nie tylko sprzedaży ręcznie wykonanych prac, ale przede wszystkim zorganizowaniu przestrzeni do stworzenia wystawy swoich dzieł i prezentacji talentu – mówi Milena Brzostek z Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście.

 

Jak podkreślają organizatorzy, chodzi też o możliwość spotkania się i poznania twórców, wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji, rozwijanie wrażliwości estetycznej przez kontakt z oryginalnymi przedmiotami i przedstawienie odbiorcom atrakcyjnej i niepowtarzalnej oferty.