Artykuły z kategorii

Stoisko Warmii i Mazur W targach WIATR i WODA uczestniczyło ponad 400 wystawców z blisko 20 krajów oraz blisko 40 tysięcy zwiedzających. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli Warmii i Mazur.

 

Podczas wydarzenia prezentowane były najnowsze osiągnięcia przemysłu jachtowego i motorowodnego, sprzęt do nurkowania, kajakarstwa, windsurfingu i wędkarstwa. Imprezie towarzyszą dziesiątki pokazów, spotkania z mistrzami sportów wodnych, podróżnikami i odkrywcami oraz konkursy z cennymi nagrodami.

 

Licznie reprezentowany był region Warmii i Mazur. Bogatą ofertę wizerunkowo-produktową promowała m.in. Warmińsko – Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna. Do udziału na stoisko Warmii i Mazur zaproszeni zostali przedstawiciele obwodu kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej i Bańskiej Bystrzycy na Słowacji. Nasz region uczestniczy w podobnych imprezach wystawienniczych w Moskwie i na Słowacji. Celem udziału w targach jest promocja potencjału turystycznego partnerskich regionów.

 

Na stoisku Warmii i Mazur promowany był m.in. szlak Mikołaja Kopernika i Immanuela Kanta. Wiele pytań dotyczyło możliwości uzyskania wiz, turystyki aktywnej – kajakowej Rzeką Łyna – Ława, żeglarskiej po Zalewie Wiślanym i Zalewie Kaliningradzkim, a także turystyki rowerowej i motocyklowej. Bogatą ofertę turystyczną poprzez wypoczynek zimowy - narcierstwo, turystykę kulturową i kuchnię regionalną mieli możliwość zaprezentować nam partnerzy ze Słowacji.

 

IMG 5513IMG 5531IMG 5532IMG 5558IMG 5565IMG 5571IMG 5598